سایت اختصاصی شرکت فرهیختگان

صفحه اصلی صفحه اصلی

سایت اختصاصی شرکت فرهیختگان

 

درباره ما

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

هر سازمانی برای حفظ و ارتقاء دائمی و بهبود مستمر، نیازمند سه عنصر اساسی خلاقیت، کیفیت و بهره وری است. در این راستا استفاده از سیستمها و راهکارهایی که منجر به پرورش و شکوفایی این ویژگی ها شوند، اهمیت خاصی دارند. نظام پیشنهادها و مدیریت ایده ها یکی از سیستم های نوین مدیریتی است که در دنیای مدیریت کنونی مورد بهره برداری مدیران علمی و کارآمد قرار می گیرد.

مشارکت کارکنان در تصمیم سازی، باعث توانمند شدن سازمان، برای هماهنگی با آهنگ سریع تغییرات می شود. امروزه استفاده از فکر و اندیشه نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی سازمان برای پیشرفت، دستیابی به اهداف و پیروزی در عرصه رقابت، ضروری و لازم است.

در سراسر دنیا، مدیران شرکت های موفق جهت افزایش بهره وری، سودآوری، رضایت کارکنان و مشتریان، کاهش هزینه ها و نوآوری در محصولات و خدمات از روش هایی استفاده می نمایند که فکر و اندیشه کارکنان را درگیر می نماید. نظام پیشنهادها بعنوان سیستمی کارآمد، همراه با نتایج عینی از سیستمهای نوین مدیریت است که در چند دهه اخیر بسیار رونق داشته است. شرکتهای بین‌المللی مشهوری که سابقه زیادی در استفاده از نظام‌های بهبود مدرن داشته و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند، Google، General Motors، TOYOTA، HSBC Bank، Hitachi، Samsung،BT ، Motorola می باشند.

1. تاریخچه:

فرهیختگان، تنها شرکت تخصصی در زمینه طراحی و اجرای نظام های بهبود و بهره وری، نظام پیشنهادها و مدیریت ایده ها و تنها نماینده رسمی انجمن جهانی ایده ها در ایران (ideas worldwide) می باشد که با حدود یک دهه فعالیت تخصصی و برخورداری از توان، تجربه و تخصص کادر اجرایی، کارشناسان و متخصصین متعهد، تمام تلاش و هدف خود را بر افزایش بهره وری و سودآوری مشتریان استوار ساخته است.

2. دامنه فعالیت:

با یک دهه فعالیت و ارائه خدمات تخصصی در حوزه نظام های بهبود بالاخص مدیریت ایده ها و نظام پیشنهادها در سطح سازمانهای متعدد اعم از نهادها و ارگانهای خصوصی و دولتی، آسیب های بی شماری توسط متخصصین فرهیختگان در این حوزه شناسایی و جهت رفع آنها با بهره مندی از ارتباطات بین الملل و کسب دانش روز دنیا، پروژه های کاربردی طرح ریزی و اجرا گردید. اهم خدمات قابل ارائه توسط فرهیختگان در ذیل می آید:

موضوعات کلی فعالیت موسسه فرهیختگان:

1- طراحی فرآیندها و مکانیزم‌ها و استقرار نظام پیشنهادها و مدیریت ایده‌ها(دستورالعمل‌ها، نرم افزار، کارگاه های آموزشی، پلان فرهنگسازی و...)

Suggestion system" ،Creativity ، QC ، WIT ، Mistake Management ، KM"

2- آسیب شناسی و مهندسی مجدد نظام‌های بهبود استقرار یافته (ارزیابی بر اساس مدل معتبر بین‌المللی، باز طراحی مکانیزم‌ها، مهندسی مجدد سیستم و..)

3- برگزاری تورهای آموزشی و بهینه کاوی (Benchmark) (مشاهده نتایج عینی، دستیابی به یک میلیارد تومان سود در سال)

4- برگزاری سمینار و کارگاه‌های آموزشی در سطوح مختلف سازمانی در سرفصل‌های متنوع

5- انتشار تنها نشریه تخصصی نظام پیشنهادها و مدیریت ایده‌ها (ایده نو) در کشور (اشتراک، امکان تبلیغ، اسپانسر و...)

6- اجرای طرح‌های انگیزشی، ترویجی و فرهنگ‌سازی خلاقیت و ایده یابی و مودا زدایی

7- استقرار و پشتیبانی نرم افزار مکانیزه نظام پیشنهادها و مدیریت ایده (خلق ایده، ثبت، بررسی، اجرا، قدردانی، محاسبه صرفه اقتصادی و...)

8- برگزاری همایش و سمینارهای تخصصی در حوزه سیستم‌های نوین بهبود و مدیریت ایده‌ها

3. ماموریت:

مسیر حرکت ما توسط ماموریت ما مشخص می شود و اهداف ما را به عنوان یک شرکت مشخص می سازد:

3.1   گسترش نظام پیشنهادها و فرهنگ ایده یابی در کشور

3.2   شناساندن سازمان های فعال در این زمینه به تمام کشور

3.3   مطرح ساختن کشور در زمینه نظام پیشنهادها در سطح بین المللی

3.4   ارتقای سطح علمی نظام پیشنهادها در ایران

3.5   نهادینه سازی نظام پیشنهادها در زندگی همه ایرانیان

4. چشم انداز:

چشم انداز، در واقع چهارچوب حرکتی ما را مشخص می سازد و تمام جنبه های کسب و کار ما را با مشخص ساختن کارهایی که باید انجام بدهیم تا به رشد و بالندگی برسیم هدایت می نماید.

4.1   برای کارکنان: مکانی بسیار خوب برای کار، جایی که کارکنان انگیزه بهترین بودن را بدست خواهند آورد.

4.2   محصولات و خدمات: ارائه بهترین مجموعه از محصولات و خدمات با کیفیت که تمام نیازهای مخاطبین خود را ارضاء می نماید.

4.3   برای زمین: یک ساکن مسئولیت پذیر که باعث تغییرات مثبت و جاودانه در اطراف خود باشیم.

4.4   بهره وری: سازمانی بسیار مؤثر، با کمترین اتلاف و پیشرو در تعالی زمینه ها

4.5   سازمانی متعهد، پویا، دانش بنیان، توانمند و زنجیره اتصال سازمان های خلاق و یادگیرنده به یکدیگر

5. ارزشها:

ارزشهای فرهیختگان مجموعه باورها و اعتقاداتی است که شالوده فعالیت های این مؤسسه را بنا نهاده است. این ارزشهای کلیدی در واژگان زیر خلاصه می شود:

5.1   اخلاقیات انسانی

5.2   مشارکت و کار تیمی

5.3   خلاقیت

5.4   ابداع و نوآوری

5.5   کیفیت

6. برخی از افتخارات:

- نماینده انحصاری انجمن جهانی ایده ها

- بهره مندی از دانش روز دنیا و ارتباطات بین الملل

- انتشار تنها نشریه تخصصی نظام پیشنهادها- ایده نو

- پایگاه تخصصی(خبری،آموزشی،فرهنگی)نظام پیشنهادها

- کادر اجرایی و هیئت علمی مجرب

- تنها شرکت تخصصی مدیریت ایده ها در ایران

و ...

 

برگزاری جشنواتره مشارکت مردمی استفاده بهینه از آب شهری در قم

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از برگزاری جشنواره مشارکت مردمی با هدف استفاده بهینه از آب شهری در قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس "عبدالحمید توکلی‌بینا" با اشاره به نقش مهم مشارکت‌های اجتماعی در فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و جلوگیری از وقوع بسیاری از مشکلات در کشور، موضوع کمبود آب در کشور به ویژه شهر قم را متذکر شد و اظهار داشت: همکاری و مشارکت همه مردم و دستگاه‌ها می‌تواند در برون‌رفت از بحران آب راهکاری بسیار مهم و اساسی باشد.

وی ضرورت نهادینه شدن فرهنگ صحیح استفاده از آب را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «همدلی و همزبانی، دولت و مردم» یادآور شد: در همین راستا و با هدف مشارکت اقشار مختلف مردم در زمینه ارائه راهکاری‌های عملی در صرفه‌جویی در مصرف آب «جشنواره مردمی استفاده بهینه از آب شهری» را در برنامه قرار دادیم.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم مدیریت مصرف آب با به‌کارگیری ابزار و تجهیزات، تأثیر آموزه‌های دینی در مصرف آب، راهکارهای کاهش مصرف در آبیاری فضای سبز، روش‌های جداسازی مصارف آب شرب از غیر شرب، راهکارهای استفاده چند باره از آب، قیمت‌گذاری منطقی و عادلانه آب در راستای استفاده بهینه را از جمله محورهای جشنواره مشارکت مردمی استفاده بهینه از آب شهری برشمرد.

وی همچنین پیشنهاد، طرح و نوآوری، تجربه موفق و شعار صرفه‌جویی را رشته های این جشنواره ذکر کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از نظرات و راهکارهای پیشنهادی شهروندان فرهنگ استفاده صحیح از آب و صرفه‌جویی در مصرف را در جامعه نهادینه کنیم.

توکلی بینا مهلت ارسال آثار را تا 30 تیر سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقمندان آثار خود را از طریق سایت شرکت آب و فاضلاب استان قم به نشانیwww.abfa-qom.com به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 

نشریه تخصصی نظام پیشنهادها- ایده نو- شماره 25 منتشر شد.

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

نشریه شماره 25 ایده نو منتشر شد.

با توجه به تاثیر بسزای فرهنگ مکتوب در معرفی، بسط و گسترش فضای مشارکتی در سازمانها و ترغیب فرهنگ خلاقیت و ارائه پیشنهاد، فرهیختگان شماره ای دیگر از نشریه تخصصی نظام پیشنهادها(ایده نو) را منتشر نمود. 

ادامه مطلب...
 

صرفه جويي 263 ميليون توماني از طریق اجراي نظام پيشنهادها

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

مديرعامل شركت گاز استان زنجان، از دريافت 177 پيشنهاد توسط كاركنان خلاق اين شركت در سال گذشته خبر داد و گفت: از 39 طرح تصويب شده توسط دبير خانه نظام پيشنهادها و مسئولان مربوطه؛ 24 طرح در مرحله اجرا و 15 طرح نيز، اجرا شده است كه 263 ميليون تومان صرفه اقتصادي به همراه داشته است.

ادامه مطلب...
 
صفحه 1 از 69

جملات قصار

میلتون: ذهن جایگاهی است که می تواند از جهنم بهشت و از بهشت جهنم بیافریند.

سایتهای منتخب

وب سایت ایده های استان قم

انجمن نظام پیشنهادهای ایران

Ideas World Wide

لینک به ما

شرکت فرهیختگان ذهن سبز

جستجو در وب سایت


Please update your Flash Player to view content.